O nás.

Online svět.

Náš příběh začíná poněkud klikatou cestou k úspěchu. Ale který taky ne, že? Začněme tedy prvními kroky po naší dlouhé cestě k online světu. 

Prvním členem naší výpravy je Daniel Križák, který se do online světa dostal už ve 13. letech, kdy zkoušel vytvořit své první webovky. Zlom však nastal, když založil agenturu Web s úsměvem a začal pracovat pro jednoho z TOP online marketérů u nás a tím je David Kirš. Dan je velmi svědomitý, přátelský a hlavně správnou osobou, za kterou může kdokoliv přijít pro radu nebo s nápadem na jeho realizaci.

Druhým členem naší party jsem já, Honza Tipmann. Moje cesta se neobešla bez nástrah. Mnohokrát jsem se ocitl na křižovatce, kde jsem se musel rozhodnout, jakou cestu zvolit. Nejprve jsem spravoval sociální sítě a poté jsem dostal příležitost pracovat na zákaznické podpoře Miowebu. Mioweb je aplikace na tvorbu webů, vedena Davidem Kiršem a taky místo, kde jsme se všichni 3 potkali. 

Posledním členem naší tří členné skupinky je Lukáš Kochrda, který pracoval v účetní firmě Pohoda. Do Webu s úsměvem se Lukáš dostal jak slepý k houslím. Svou cestu jako webmaster započal, když zaslal svůj životopis a uspěl. Pod svá ochranná křídla si ho vzal právě Dan a tak vzniklo nové přátelství, které funguje dodnes. Společně začali pracovat na nových projektech a postupem času rozvíjeli a rozšiřovaly služby tvorby webů.

Nepovedené pokusy.

Jak jsem již psal naše cesta nebyla vždy přímočará. Ocitl jsem se na křižovatce, kde jsem se rozhodoval, zda budu pokračovat nebo opustím partu Miowebu a Webu s úsměvem a vydám se na svou cestu. Vybral jsem si. Odtrhl jsem se a vydal se sám na tvorbu webů na volné noze. 

Sbíral jsem nové zkušenosti, prohluboval vědomosti, testoval, vytvářel weby, konzultoval atd.. Zkrátka bylo toho hodně, ale spolupráce v týmu mi chyběla. Nebylo to doslova období temna, jak by řekl básník, jen jsme si každý šli za svými rozdílnými cíli.

Náhodný návrat.

Jednou takhle večer na mě dolehla tzv. slabá chvilka. Sednul jsem si ke svému počítači a napsal našemu společnému příteli Davidovi Kiršovi: “Chtěl bych být zase součásti Miowebu, zvu tě na oběd.” David mou nabídku přijal. A aby taky ne, když jsem ho pozval na steak :). Vedli jsme spolu velmi zajímavý rozhovor, kde jsem ho požádal, že bych chtěl být opět součástí Miowebu. Oběd se nejspíše vydařil a já jsem se stal členem jejich nového projektu Webmasters.

Díky vydařenému obědu a o něco štíhlejší peněžence, jsme se opět stali s Danem a Lukášem týmem, který dodnes pracuje na vytváření společných projektů. Energie nás tři žene kupředu, o tom není pochyb. Dan s Lukášem měli nastartovaný projekt Webmasters a tak mě přijali s radostí zpátky do týmu. Projekt Webmasters se časem přejmenoval zpět na Web s úsměvem z kterého vznikl a funguje také dodnes. S Lukášem jsme také vytvořili portál Edutu.cz. Máme marketingový tým, který nazýváme Marketing a úsměvem a také i nyní WebSkicák.

Naše vize.

Chceme propojit papír s on-line světem, vzdělávat tak lidi a pomoci jim k lepším webům. Do roku 2022 chceme pomoci 1 000 webům. Zda se nám to podaří nevím, ale věříme, že na to společně s vámi máme.